16. dubna 2007

Velvyslankyně ČLR na iDNES

Velvyslankyně ČLR Huo Yuzhen se objevila jako host na iDNES. Viz článek. Nicméně hlavně se podívejte na položené otázky a na odpovědi. Mimo jiné se dozvíte, že "v Číně neexistuje žádná cenzura" a že "ČLR užívá politickou pluralitu". Mimo podobné zábavné odpovědi paní velvyslankyně odpověděla i na mojí otázku ohledně trestu smrti v Číně:
Jaký je váš osobní názor na trest smrti? Proč ČLR jednoznačně vede v uskutečněných popravách ve světových statistikách? Co si myslíte o černém trhu s orgány, který v ČLR trest smrti doprovází?
O existenci trestu smrti se na mezinárodní scéně vede řada diskusí. Podmínky v jednotlivých zemích jsou různé, a proto je i různý čas, který země potřebují k omezování tohoto trestu. V Číně nejsou dosud podmínky pro plošné zrušení trestu smrti. Čínský trestní řád postavil velmi jasné mantinely pro uplatnění tohoto trestu. Uplatňuje ho jen v případě velmi vážných zločinů, navíc stanovil přísná procesní pravidla, která výkon trestu smrti minimalizují. Provádíme prověřování trestů smrti až u nejvyššího lidového soudu a tím se zaručuje opatrnost a spravedlnost při výkonu takových rozhodnutí.

O orgánech asi paní velvyslankyně neví nebo zapomněla omylem odpovědět...

Štítky: , ,

0 Comments:

Okomentovat

<< Home